W ramach promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków, zaprosiliśmy do naszego przedszkola specjalnego gościa. W dniu 21 listopada  uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem, pisarzem, autorem książek dla dzieci o niesfornym, a zarazem sympatycznym kocie Cukierku. W spotkaniach uczestniczyły wszystkie 6 – latki, ponieważ seria o przygodach Cukierka skierowana jest między innymi do tej kategorii wiekowej czytelników.

     Pan Waldemar Cichoń opowiedział dzieciom, co zainspirowało go do pisania książek. Przeczytał fragmenty opowiadań pochodzących z książek: „Cukierku, ty łobuzie!, a także zaprezentował ciekawe ilustracje. Następnie odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci.

    Na zakończenie spotkania autor wypisywał czytelnikom indywidualne dedykacje do książek.

 

Categories: Wydarzenia