Witajcie Żabki, mam nadzieję że humorki wam dopisują, zapraszam  na dzisiejsze zabawy.

Zaczniemy muzycznie i gimnastycznie

Teraz ma dla was zimowy Quiz (Prawda-Fałsz). Przygotujcie dwie karteczki, jedną z napisem TAK, drugą z napisem NIE. Podnieście odpowiednie emblematy oznaczające prawdę lub fałsz, gdy usłyszycie zdania czytane przez Rodziców.

▪︎ Zima to pora roku następująca po lecie.
▪︎ Zimą biegamy boso po trawie.
▪︎ Na zimę przylatują do nas bociany.
▪︎ Zimą chodzimy do lasu na grzyby.
▪︎ Śnieg jest koloru zielonego.
▪︎ Niedźwiedź brunatny przesypia całą zimę.

Jeszcze kilka kilka zagadek o tematyce zimowej:

• pada czasem całe dnie, jest biały i zimny, dobrze lepi się. (śnieg).
  • Pada śnieg, pada śnieg, od samego rana, wyjdę przed swój dom – ulepię… (bałwana).
  • Deseczki, płozy dwie –i z góry po śniegu, na nich się mknie. (sanki)

Dokończcie zdania rozpoczęte przez Rodzica (Układanie porównań podkreślających charakterystyczne cechy śniegu)

Śnieg jest biały jak…   Śnieg jest zimny jak…   Śnieg jest lepki jak …

Zapraszam do zabawy naśladowczej „śniegowe kule”‚. Dzieci dostają białe kartki papieru (możne je zastąpić gazetami), z których zrobią kule śniegowe. Obiema rękami zgniatają kartkę, tworząc tym samym kulki. Tak przygotowanych kule:

• dzieci podrzucają i łapią,
  • rozprostowują ją, następnie jedną ręką ponownie ją zgniatają, potem drugą ręką,
  • improwizują ruchem rzucanie się śnieżkami,
  • lepienie bałwana.

Na zakończenie zabawy dzieci celują swoimi kulami do kosza.

Mam jeszcze jedną propozycję dla was. Poproście rodziców o zrobienie „magicznej” cieczy nienewtonowskiej. Co w niej niezwykłego? Można w nią pukać młotkiem i stawia silny opór, jednak, gdy powoli zanurzamy w niej dłoń – jest płynna jak woda.

Potrzebujemy do niej:  skrobi ziemniaczanej i wody, w stosunku 1:1.

Wykonanie banalne – wystarczy wymieszać ze sobą oba produkty. Zobaczcie sami – efekt jest ekstra!

Życzę miłej zabawy.

Kto byłby chętny może w książeczkach utrwalić sobie literkę S, str. 35 i 36.

Do zobaczenia w przedszkolu 🙂

Categories: Bez kategorii