Drogie Żabki!

Witam Was w ten prawdziwie zimowy ranek. Nareszcie mamy białą śnieżną pogodę. Aż żal, że nie możemy się wspólnie pobawić na śniegu w naszym ogródku albo pozjeżdżać na sankach z górki. Myślę, że możecie to zrobić w swoich domach; możecie wyjść na podwórko i tam zaczerpnąć trochę z tej pięknej pogody. Aby zabawa się udała należy jednak zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. O nich opowie Wam poniższy filmik.

Mam dla Was zadanie: poproście kogoś z dorosłych, aby utrwalił na zdjęciach to, co Wy robicie na podwórku, jakie macie pomysły na spędzenie czasu na powietrzu.  Przysłane zdjęcia wstawimy później na naszą stronkę. Będzie co podziwiać i powspominać podczas wspólnego oglądania.

Nie tak dawno o zabawach na śniegu śpiewaliśmy piosenkę, którą teraz możecie sobie przypomnieć. Słowa tej piosenki są łatwe do zapamiętania i bardzo ciekawe do zilustrowania ruchem. Zapraszam więc do wspólnej zabawy.

Jeśli ktoś z Was poczuje się trochę zmęczony może w spokoju wybrać którąś z zimowych dyscyplin sportowych i przedstawić ją na własnoręcznie wykonanym rysunku. Technika pracy dowolna ( kredki, farby, kreda, wycinanki).

Aby Wam się przyjemniej pracowało, posłuchajcie zimowej bajki pt. „Królowa śniegu”.