Bloki tematyczne w styczniu:

– Witamy Nowy Rok

– Sporty zimowe dla każdego

– Zimowe zabawy z babcią i dziadkiem

– Zimowe obserwacje i eksperymenty

 

Cele jakie chcemy osiągnąć:

utrwalenie nazw dni tygodnia i pór roku, obserwowanie następstwa czasu,  wdrażanie do zdrowego trybu życia, uprawiania sportu, poznanie różnych dyscyplin zimowych, poznanie graficznego obrazu liczby „0”, uświadomienie niebezpieczeństw grożących podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy, kształtowanie postaw prospołecznych, rozwijanie kreatywności dzieci w różnych formach aktywności, obserwacja wody w różnych stanach skupienia, rozwijanie mowy i myślenia,

 

W styczniu nauczymy się dwóch wierszy dla babci dziadka:

Wyczaruję dla babuni

suknię z kropel rosy, szal z obłoczków,

wstążkę z tęczy wplotę jej we włosy.

Babciu droga to wszystko dla Ciebie,

babciu droga bardzo kocham Ciebie.

 

Namaluję dziadziusiowi

rybek pełną rzekę, koszyk grzybów,

działkę z domkiem, pieska na pociechę.

Dziadku drogi to wszystko dla Ciebie,

dziadku drogi bardzo kocham Ciebie.