Tydzień 4. Dary jesieni

Drodzy Rodzice!

 

Właśnie zakończyliśmy pierwszy jesienny, tygodniowy temat w naszej grupie. Zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw, ich systemów korzeniowych. Dzięki przyniesionym do przedszkola warzywom i owocom doskonaliliśmy umiejętności opisu, a podczas wykonywanych doświadczeń nauczyliśmy się rozróżniać warzywa od owoców. Poznaliśmy cykl rozwojowy roślin – od ziarenka do owocu.

W tym tygodniu nie zabrakło także zajęć doskonalących umiejętności matematyczne – porównywanie liczebności, przeliczanie, układanie zbiorów, klasyfikowanie czy układanie rytmów matematycznych. Dzięki przyniesionym przez Państwa materiałom wszystkie te działania mogliśmy wykonać na prawdziwych przykładach, co sprawiło dzieciom dużą radość.

Podsumowaniem całego tygodnia był temat przetworów jesiennych. Zachęcamy Państwa do angażowania dzieci w prace kuchenne podczas przygotowywania przetworów czy zwykłych potraw. Zaletą tego typu zabaw jest nie tylko zdobywanie przez dzieci umiejętności kulinarnych, ale też matematycznych i dotyczących zdrowego stylu życia. Czynności wykonywane w kuchni usprawniają również motorykę małą, tak ważną z punktu widzenia przygotowania dziecka do niełatwej umiejętności pisania.

Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie i współpracę w tym minionym tygodniu naszych zajęć związanych z tematyką warzyw i owoców. Dzięki Wam, nasz jesienny kącik jest bardzo bogaty.

Dziękuję wychowawca

 

Categories: ogłoszenia