Dzień kropki to święto dedykowane dzieciom w różnym wieku, dlatego obchodzi się je przede wszystkim w szkołach i przedszkolach. Nazwa brzmi dosyć niepozornie, ale w rzeczywistości kryją się pod nią niezwykle atrakcje dla najmłodszych i – co najważniejsze – wspaniałe przesłanie. Kiedy obchodzimy dzień kropki 2022? W jaki sposób wydarzenie jest świętowane?

Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Opowieść wydana w 2003 roku szybko zyskała popularność wśród najmłodszych, głównie za sprawą wciągającej fabuły. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości. 

Tygryski w tym dniu obejrzały film wyświetlony na rzutniku, później zabawiły się w zabawę ruchową, w której utrwaliły kierunki prawo, lewo, przód, tył, a na koniec każde dziecko rysowało kropki do muzyki.