Tydzień 3. Jesteśmy bezpieczni

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu poruszaliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych (choć te elementy także utrwaliliśmy), ale na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar.

Utrwaliliśmy jak niezwykle ważna jest znajomość przez dzieci dokładnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska w przypadku np. zgubienia się. Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi (nie zaszkodzi również nauczenie numeru telefonu do rodziców).

W tym tygodniu rozmawialiśmy także o tym, że nie każdemu należy ufać. Dzieci utrwaliły zasadę, że każda nieznajoma osoba może być niebezpieczna, niezależnie od tego jak wygląda. Zachęcamy do rozmowy z dziećmi i ustalenia, do kogo z bliskich mogą się zwrócić, gdy czują się zagrożone lub się zgubią. Proponujemy także przygotowanie wspólnie z dzieckiem listy numerów alarmowych oraz do bliskich, która zawiśnie w widocznym miejscu i pomoże przedszkolakowi w razie nagłej potrzeby wezwać pomoc.

W kolejnym tygodniu będziemy omawiać dary jesieni, a w związku z tym proszę o przyniesienie na poniedziałek warzyw (im bardziej różnorodne tym lepiej), na wtorek owoców (krajowych i zagranicznych), a w kolejnych dniach innych darów jesieni, np. jarzębiny, kasztanów, żołędzi. Informacja powyżej jest nieobowiązkowa, to dla chętnych.

Dziękuję wychowawca