Dzień dobry. W tym tygodniu proponuję aktywności związane z życiem na wsi. Na początek chętne dzieci mogą obejrzeć prezentację multimedialną o życiu na wsi. (źródło: Pani Monia Blog). Prezentacja jest dostępna pod linkiem:

Proponuję również zabawy ruchowe:
“Jak chodzą zwierzątka”:

Zabawa paluszkowa “Kaczka i kaczęta” wg. Małgorzaty Barańskiej

Pierwsze kaczątko dziobie: dziób, dziób. (Dziecko unosi kciuk, a następnie

układa wszystkie palce tej dłoni w kształt dzioba i wypowiadając

słowa „dziób, dziób”, stuka nim we wnętrze drugiej, otwartej dłoni.)

Człapie po błotku: tup, tup, tup, tup. (Wypowiadając słowa „człapie po

błotku”, stąpa powoli dłońmi na przemian po podłodze lub

udach. Wypowiadając słowa „tup, na przemian klepie dłońmi.)

Drugie kaczątko dziobie: dziób, dziób. (Unosi kciuk i palec wskazujący,

a potem znowu dziubkiem z wszystkich palców stuka w otwartą dłoń).

Człapie po błotku: tup, tup, tup, tup. (Ponownie stąpa po podłodze i klepie dłońmi jak w punkcie 2).

Trzecie kaczątko dziobie: dziób, dziób. (Prostuje kciuk, palec wskazujący i środkowy, a potem stuka dziobem z palców we wnętrze drugiej dłoni.)

Człapie po błotku: tup, tup, tup, tup. (Powtarza czynności wykonywane dłońmi na podłodze (jak w punkcie 2).

Czwarte kaczątko dziobie: dziób, dziób. (Unosi kciuk, palec wskazujący,

środkowy i serdeczny, a następnie stuka dziobem.)

Człapie po błotku: tup, tup, tup, tup. (Jeszcze raz stąpa dłońmi po podłodze i klepie nimi jak w punkcie 2).

A mama kaczka dumna jak paw prowadzi dzieci prosto nad staw. (Układa palce jednej dłoni w kształt dzioba i porusza nim na boki, tak jak kaczka głową.)

Zabawa ruchowa “Jakie to zwierzę?” - naśladujemy ruchy zwierzątka z karty obrazkowej.