Nasze przedszkole po raz kolejny włącza się w akcję „Szlachetna Paczka”. Zachęcam do zapoznania się z historią rodziny:

Pani Sara (30 lat) jest samotną matką dwóch (a wkrótce trzech) synów – Franciszka (7lat) i Adama (3lata). Starszy syn chodzi do zerówki do klasy integracyjnej, ponieważ ze względu na zdiagnozowany autyzm, chłopiec nie radzi sobie dobrze w szkole – nie potrafi pisać, czytać i nie komunikuje się zbyt efektywnie. Jest on raczej spokojnym i wycofanym dzieckiem. Natomiast Adam to istny wulkan energii – uwielbia się bawić z bratem i mamą, rysować, układać klocki – jest bardzo żywiołowy i wesoły. Żaden z synów nie ma kontaktu ze swoim ojcem. Ojciec Franciszka nie uznaje ojcostwa, natomiast Adama – jest alkoholikiem i 7 miesięcy temu pani Sara znalazła w sobie w końcu siłę, aby od niego odejść. Dokładnie w tym momencie dowiedziała się, że jest w ciąży. W tamtym okresie straciła także swojego brata, co bardzo mocno ją podłamało. Jednak ze względu na dzieci, stara się wyjść na prostą, aby móc zapewnić im godne i szczęśliwe życie. Gdy wcześniej pani Sara mieszkała w Wielkiej Brytanii, pracowała i zarabiała pieniądze, które wystarczały jej na przeżycie. Niestety, burzliwy związek, śmierć brata oraz zdiagnozowanie u kobiety zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, a także guza na strunach głosowych, spowodowało, że pani Sara wróciła do Polski na stałe i na razie nie jest w stanie podjąć pracy.

Codzienność Rodziny

Końcówka ciąży nie przeszkadza pani Sarze w codziennej zabawie i różnych aktywnościach z synami. Codziennie odprowadza Franciszka do szkoły, a później spędza dzień z Adamem, starając się, aby dużo rysował i bawił się. Zdecydowanie nie idzie na łatwiznę, puszczając mu tylko bajki. Kobieta stara się, jak tylko może, aby organizować chłopcom różne atrakcje i rozwojowe zabawy. Dodatkowo, uczęszcza na różne kursy wychowawcze, aby się rozwijać, jako matka i dowiadywać się, jak dobrze dbać o potrzeby dziecka ze spektrum autyzmu. Sama uczęszcza do psychologa, aby lepiej radzić sobie z problemami. Rodzina jest bardzo zżyta – chłopcy nie raz licytują się o to, który z nich bardziej kocha mamę. Niestety ze względu na problemy zdrowotne, pani Sara nie jest w stanie pracować, a więc rodzina utrzymuje się jedynie ze świadczenia 800+ oraz alimentów na Adama – łącznie 2100 zł, co po odliczeniu kosztów życia (865 zł) daje około 410 zł na osobę. Rodzinie często nie starcza środków na podstawowe produkty, natomiast pani Sara nieustannie stara się, aby jej synowie, za których jest niesamowicie wdzięczna, nie odczuwali żadnych braków.

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała

Herbata

Kawa

Ryż

Kasza

Makaron

Mąka

Mleko

Cukier

Olej

Dżem

Konserwy mięsne

Owoce i warzywa w puszkach

Płatki śniadaniowe

Inne (Kawa rozpuszczalna, słodycze (chłopcy bardzo lubią czekoladę), sosy w słoikach, przyprawy, orzechy.)

Produkty dla niemowląt (Mleko dla noworodków, przeciery, soczki, jedzenie dla dzieci do 6. miesiąca życia.)

Środki czystości

Specjalne wymagania:

Żele pod prysznic i mydła hipoalergiczne.

Mydło / żel myjący

Szampon

Pasta do zębów

Podpaski/tampony

Płyn do płukania tkanin

Proszek do prania

Płyn do mycia naczyń

Artykuły dziecięce (Pampersy (dla niemowlaków), chusteczki nawilżane.)

Płyny czyszczące (Płyny do WC, płyny do szyb, płyny uniwersalne.)

Odzież

Sara: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: M, Uwagi: Ciepłe, mogą być czarne albo białe.

Obuwie

Sara: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 39, Uwagi: Obojętnie jakie (byle nie na obcasie), najlepiej czarne.

Materiały szkolne

Ryza papieru.

Inne: Koc

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Laptop

Inne potrzeby materialne:

Zabawki dla noworodka

Szczególne upominki

Uwagi:

Pani Sara ma konkretny kosmetyk na myśli – podam bezpośrednio Darczyńcy, natomiast Adam od zawsze marzy o zamykanej szafeczce, aby nikt nie „grzebał” mu w rzeczach

Sara: Fluid w pudrze

Franciszek: Samochodziki

Adam: szafka zamykana na kluczyk

W sprawie Szlachetnej Paczki proszę kontaktować się z P. Aleksandrą Grygierowską (wychowawca grupy Motylki)

Potrzebne rzeczy proszę przynosić do 13.12.2024r.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *