Witam Was, kochani Misiowi Artyści!

Zbliżamy się wielkimi krokami do tak bardzo wyczekiwanych przez Was wakacji. Po długich miesiącach nauki należy odpocząć. Wakacje to Wasz czas. Pora zabawy, przygód i wielu innych przyjemności.

Dziś, ostatni raz w tym roku szkolnym zapraszam Was do kreatywnej twórczości: stworzymy kolaż, którego tytuł brzmi: „Moje wakacyjne marzenia”. Wykorzystamy tu gazety, kartki, skrawki materiałów, drobne przedmioty codziennego użytku itp. Wszystko się przyda. Trzeba przygotować także klej, nożyczki, kredki, farby, pędzel i kubek z wodą.

Czym dokładnie jest technika artystyczna zwana kolażem? Nazwa pochodzi od francuskiego słowa „coller” czyli „sklejać” i polega na łączeniu ze sobą różnych materiałów tak, aby stworzyć ciekawą kompozycję. Została użyta po raz pierwszy przez Pabla Picassa na początku XX wieku.

Jak zrobić kolaż? Wskazówki krok po kroku zobaczycie na filmach. Oczywiście zachęcam Was do wykonania go według własnego pomysłu.

Można też inaczej… właśnie tak:)

Teraz, gdy jesteśmy gotowi przystępujemy do pracy:)

Eksperymentujcie, twórzcie- odkrywajcie nową technikę plastyczną i bawcie się dobrze! Powodzenia!

Drogie Misiaczki!

Ja i Pani Weronika przytulamy Was mocno i dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz radość wspólnego tworzenia. Jesteśmy dumne z Was
i pięknych prac, które wykonałyście! Dyplomy będą na Was czekały
w Przedszkolu:) Z okazji zbliżających się wakacji życzymy Wam wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku, słonecznych dni oraz niezapomniany
ch wrażeń:)

Drodzy Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za życzliwość, pomoc i wsparcie.
Życzymy Wam fantastycznej zabawy z dziećmi i wielu pomysłów na następne „małe i wielkie dzieła”!:)

Categories: WSZYSTKIE