Witajcie Kochane Misiaczki!

Nasze dzisiejsze spotkanie postanowiłam rozpocząć piosenką, która opowiada o pięknym kolorowym zjawisku pogodowym, występującym najczęściej latem. To zjawisko nazywa się tęcza i chociaż powstaje najczęściej po burzy, to cieszy nasze oczy wspaniałą paletą barw. Jak powstaje tęczą dowiecie się z filmu poniżej. Postarajcie się zapamiętać kolejność występowania kolorów w tęczy. Zapraszam serdecznie

Nie wszyscy mogli pewnie już zaobserwować tęczę na niebie dlatego znalazłam sposób, jak taką tęczę przygotować samemu w domu. Myślę, że maleńka pomoc kogoś z domowników ułatwi Wam w wykonaniu tego doświadczenia. A może ktoś z rodziny zna inny sposób na stworzenie tęczy w domu? Chętnie bym to zobaczyła. Zawsze też można tęczę namalować samemu, czy to farbami, czy innym plastycznym sposobem.

Nadszedł czas na trochę ruchu. Dzisiaj zaproponuję takie krótkie ćwiczenia połączone z naśladowaniem pt. „Pięta kciuk”. Zapraszam

A na koniec wesoła piosenka, która również nam wiele wyjaśni, kto na niebie tęczę maluje?! Posłuchajcie